MØT VÅRE UTVEKSLINGSELEVER
Inviter verden hjem
Bli vertsfamilie og inviter verden hjem! Ved å åpne opp hjemmet ditt for en ungdom kan du og familien din få nye minner for livet! Våre utvekslingselever kommer fra hele verden og blir plassert hos fantastiske familier i hele Norge. Er man nysgjerrig på verdens land, har lyst til å oppleve en ny kultur, samt bli kjent med nye mennesker; da passer man som vertsfamilie. I august kommer de fleste av utvekslingselevene til Norge og vi leter hvert år etter nye vertsfamilier til årets kull. Vi har også noen elever som kommer i januar og skal bli her i kun ett semester.
Ofte leter vi også etter midlertidige familier av ulike årsaker. Å være midlertidig familie for en utvekslingselev vil si at man er vertsfamilie for en elev for en kortere periode. Man får da muligheten til å være vertsfamilie for en elev i noen måneder.
Få et nytt, spennende og annerledes år. Opplev litt av verden i ditt eget hjem! Ved å bli vertsfamilie får man en unik opplevelse og minner for livet! Les mer om elevene på denne siden og send oss en uforpliktende søknad.
Elever som trenger ny vertsfamilie nå
Noen elever bor for tiden hos velkomstfamilier og trenger en fast vertsfamilie før juleferien. Disse elevene blir i Norge til juni 2026.
Hanna elsker kreative hobbyer som skuespill, håndverk, motedesign, musikk, idrett og baking. Hun er flink i kunst, språk og samfunnsfag, og balanserer skole, jobb og andre prosjekter med familietid. Nå gleder hun seg til å oppleve norsk kultur, språk og natur på utveksling.
Zazie er en nysgjerrig og åpensinnet person som elsker å lære. Hun liker historie og biologi og planlegger å studere antropologi. Hun jobber i en barnebokhandel og deltar i en skolebokklubb. Å reise og utforske nye kulturer er viktig for henne, og hun ble inspirert av brorens utvekslingserfaring. En tidligere familietur til Norge vekket interessen hennes for landet.
Elever som trenger vertsfamilie fra januar
Her er nye semesterelever som ankommer Norge i januar, og noen elever som allerede er i Norge og trenger en ny vertsfamilie. Disse elevene blir i Norge til juni 2026.
Daniel er en selvstendig, fantasifull og målrettet person som elsker sport, spesielt svømming, og liker å utforske forskjellige kulturer. Han snakker tysk, dansk og engelsk, og er interessert i teknologi, fysikk og håndverk. Han verdsetter familie, samarbeid og læring, og gleder seg til å oppleve norsk kultur samtidig som han utvider horisonten sin.
Florence er en eventyrlysten person som elsker å gå ut av komfortsonen. Hun liker å gå turer, ta vare på dyrene sine, og har til og med to bikuber hun steller med. Hun beskrives som nysgjerrig og selvstendig. I tillegg er hun opptatt av musikk og lesing, og har lenge hatt et ønske om å oppleve nye kulturer. Det er nettopp derfor hun valgte Norge for sitt utvekslingsår.
Francina er en kreativ og lidenskapelig person som verdsetter dype forbindelser med andre. Kunst er en stor del av livet hennes, og hun uttrykker seg gjennom visuell kunst og skriving. Hun har en kjærlighet for naturen og liker å studere biologi, historie og filosofi. Hun valgte Norge for sitt utvekslingsår på grunn av landskapene, vinteren og språket.
Izabella er en organisert person med en lidenskap for vitenskap. Hun deltar i en miljøgruppe på skolen og i Sustainable Living Science Talent Program.Hun setter pris på tiden med familien, spesielt når de går på tur og ser filmer sammen. Izabella valgte Norge for sin naturlige skjønnhet, bærekraft og kulturelle rikdom,og håper å vokse personlig og mentalt gjennom utvekslingsprogrammet
Luciana anser seg selv som en eventyrlysten og kreativ person som bryr seg mye om sine nære venner og familie. Hun liker å lære om musikkhistorie og om historie generelt, noe som gjør at hun kan forstå hvordan verden er . Luciana gleder seg til å begynne på utvekslingsprogrammet, ettersom det vil gi henne muligheten til å møte nye mennesker og vokse som person.